Lyocell - TENCEL

 

      Budíte se v letním období horkem a jste zpocení? Tak jsou produkty Lyocell-TENCEL právě pro Vás.

      Lyocell-TENCEL typ viskózového vlákna renomované rakouské firmy Lenzing se ekologickým způsobem získává z bukové nebo dubové celulózy.lyocell

  • vhodné zejména pro teplé období - kdy je zvýšená potivost
  • schopnost pohlcování a odvod vlhkosti
  • jemné a hebké na dotyk
  • velmi dobře se přizpůsobí tvaru těla
  • vysoce prodyšná
  • antialergická 

      Lyocellové vlákno z dřevité buničiny má vysokou pevnost, při jeho výrobě se speciální technologií z povrchu vlákna štěpí jemné fibrily, které dávají tkanině příjemný omak. Díky svému původu má vynikající vlastnosti zejména pro udržování optimální vlhkosti v lůžkovinách. Přírodní vlákno Lyocell-TENCEL má schopnost regulace vlhkosti - odebírat a odvádět ji pryč. Tím pomáhá udržovat v lůžku suché mikroklima. Díky suchému prostředí poskyktují lehčí přikrývky pocit tepla srovnatelný s více naplněnými přikrývkami se standartními vyplňovými materiály.

     Pro správnou funkčnost přikrývek Lyocell-TENCEL je nanejvýš vhodné používat současně takovou kombinací materiálů, které umožní vlhkost uvolněnou lidským tělem pocením během odpočinku nejen odebrat ale i transportovat až na povrch, kde se následně odpaří. Proto používáme vlákno Lyocell-TENCEL nejen jako náplň do přikrývek a polštářů,ale i povrchová látka u tohoto typu výrobků je vyrobena na bázi Lyocell-TENCEL. Současně doporučujeme používat takové materiály na povlečení, které nebrání prostupu vlhkosti na povrch.

      Přestože se jedná o materiál přírodního původu, lze výrobky z něj udržovat velmi snadno, jako je tomu u syntetických materiálů. Pro ošetřování dodržujte prosím uvedené symboly pro údržbu.