Mikrostop


     Moderní dobře izolované domy skýtají ideální prostředí pro bujení prachových roztočů v lůžkovinách, kobercích a bytovém zařízení. Nekontrolovaná populace roztočů se může ztrojnásobit každé dva týdny!     

     Řada výrobků Mikrostop je tvořena PŘIKRÝVKAMI, POLŠTÁŘI a PODLOŽKAMI, u kterých je hlavní důraz kladen na dosažení maximální ochrany proti bakteriím a roztočům. Je proto určena zejména všem osobám trpícím alergickými reakcemi na mikrobiální alergeny, nicméně velmi vhodná je i pro spotřebitele, kteří dbají o udržování biologicky nezávadného prostředí pro své spaní.

holčička s přikrývkou mikrostopPrachový roztoč

      • roztoči se živí mrtvými buňkami pokožky, které se ve vláknech hromadí. Jejich výměšky jsou jednou z hlavních příčin alergického astma.

     Pro dosažení požadovaných vlastností je jako povrchový materiál používána látka ze 100%polyesteru, povrchově upravována broušením, čímž je dosaženo, že je vysoce příjemná na omak. Taktéž výplňový materiál - duté vlákno - je naprosto nevhodný pro výskyt bakterií či roztočů. Pro řadu Mikrostop používáme duté vlákno FillwellR Wellcare Anti-Dustimate od irské firmy Wellman. Vlákno je se speciální úpravou, která zesiluje charakteristiky materiálu zajišťující dlouhodobé omezení výskytu roztočů.

Jak to funguje?

      • vlákno obsahuje jedinečné anorganické polymerické aditivum, které přímo brzdí rozmnožování roztočů. Rozsáhlé testy ve Středisku pro entomologii v Cambridge ukázali, že vlákno Fillwell Wellcare Anti-Dustimate snižuje populaci roztočů o 99% po 4 týdnech.

     Přitom tato úprava nijak neomezuje možnosti údržby, výrobky Mikrostop lze opakovaně prát při teplotách do 60oC .Výrobky řady Mikrostop byly podrobeny zkouškám v autorizované zkušebně ITC Zlín. Testy potvrdily velmi dobré vlastnosti této výrobní kolekce. Velmi dobrý je u těchto výrobků také poměr váhy a tepelného komfortu a právem proto patří dlouhodobě v naší nabídce mezi nejžádanější.

      Přikrývka Mikrostop je vyráběna také ve spínací variantě - celoroční spínací přikrývka je tvořena dvěma přikrývkami, přičemž každá má jinou hmotnost. Na léto použijete lehčí, na podzim/jaro tlustší a na zimu přikrývky připnete k sobě a vznikne tak nejteplejší přikrývka.

      Zboží je baleno v luxusní tašce.