Tipy polštáře

Tipy pro výběr polštáře

Kterému typu náplně dáváte přednost? Peří,umělým nebo přírodním vláknům či anatomicky tvarovaným polštářům? U společnosti 2G máte na výběr máte různé náplně do polštáře - prachové pěří, syntetická výplň, přírodní výplň.

Polštáře jsou velmi důležitou součástí ložního vybavení a zdravého spánku. V kombinaci s účinky kvalitních materiálů. V naší nabídce najdte polštáře vyrobené z různých materiálů pro Vámi preferovanou variantu pro zdravý spánek.

Záruka kvality

Spánek je v mnoha případech jedinou opravdovou fází odpočinku po každodenním shonu a velkým dílem přispívá k naší duševní a tělesné pohodě. Uvědomění si této skutečnosti přeměnilo vše co se spánkem souvisí - materiály, látky a výrobní postupy. V současnosti jsou hitem přírodní materiály a šetrné postupy výroby dosahují vyšších kvalitativních standardů.S tímto trendem drží krok také 2G Lipov. Námi nabízené výrobky nesou označení "český výrobek" a jsou cesrifikovány státem autorizovanou zkušebnou ITC Zlín* a TZÚ Brno**. 

Všechny naše textilní výrobky jsou certifikované, což zaručujekvalitu a odolnost použitých materiálů a také fakt, že neobsahují ani neprodukují látky škodlivé pro zdraví člověka.

V naší nabídce najdete různé druhy polštářů. Kvalitu spánku nejvíce ovlivňují polštáře. Důležitým hlediskem při jejich výběru je možnost regualce množství výplně pomocí zipu, který dovoluje úpravu výšky a měkkosti přesně podle Vašich preferencí. Proto součástí každého***polštáře je postranní zip. Polštáře 2G Lipov díky použití kvalitních dutých polyesterových vláken nepodporují a nezhoršují žádné alergie. Zdravotní polštáře se speciálním tvarem, zajistí správnou oporu hlavy a krční páteře. Tuto kategorii polštářů zkuste, pokud Vám nevyhovují běžné polštáře.

Samotný výběr

Výběr správného polštáře je klíčový pro pohodlný spánek. Před jeho nákupem je nutné si ujasnit několik zákládních parametrů:

Velkou předností firmy 2G Lipov je výroba na zakázku. V praxi to funguje tak, že máme nabídku našich stálých produktů, ale společnost se řidí heslem "náš zákazník, náš pán", tzn.  že ve všech směrech chce vyhovět koncovému zakázníku a naplnit tak Vaše potřeby a přání.
Dětské polštáře mohou být bez zipu z důvodu bezpečnosti, aby nemohlo dojít k náhodnému vdechnutí či polknutí výplně. 
Při výběru polštáře si musíte ujasnit, co je pro Vás nejvhodnější varianta a co při spánku preferujte. Spánek na zádech, na briše, na boku? Potíte se? Stékají Vám po těle krůpěje potu? Bolí Vás hlava nebo záda? Jste alergik? Otázek které si musíte zodpovědět je spoustu, jako přední výrobce lůžkovin v ČR a SK se snažíme vyhovět všem požadavkům na kvalitní spánek a proto věříme, že si u nás vybere každý. 

Dvě základní pravidla, které platí pro všechny jsou: polštář by neměl být příliš objemný, doporučuje se spíše nižší. Žádná jednoznačná doporučení nejsou. Výběr polštáře je třeba zvažovat zejména u lidí, kteří mají problémy s krční páteří.

Aby Vám polštář dobře sloužil, vybírejte ho pečlivě. Řídit se můžete hned několika kritérii. Svou pozornost věnujtě především velikosti a tvaru polštáře a jeho vnitřní náplno. Těžko se alergik, který rád polehává na břiše, vyspí na polštáři podpírajícím krční páteř a uvnitř bude péřová výplň. 

Odborné výzkumy ukázaly, že správný polštář by měl podpírat krční páteř tak, aby byla v rovině s celou páteří. A polštář by tedy v žádném případě neměl sahat pod ramena, jak se často mylně domníváme. Ramena musíme mít na matraci, abychom dosáhli žádoucí polohy/roviny páteře.

 Z hlediska tvaru můžete vybírat z klasických nebo z anatomických polštářů. Klasické polštáře jsou vhodné pro spánek na briše a na zádech a mají svou tradici. Zatímco anatomické polštáře jsou hitem posledních několika let a díky jedinečnému tvarování jsou vhodné pro spánek (polohu) na zádech nebo na boku. 

Předností péřového polštáře je jeho snadný návrat do původního tvaru pouhým natřepáním, a v poslední době se opět vrací do módy a byly znovuobjeveny jeho přednosti.

Většina polštářů je plněna polyesterovými kuličkami, které jsou adekvátní náhradou za pěří. Předností je nesléhavost, dlouhá životnost a vhodnost pro alergiky. 

 

*Institut pro testování a certifikaci Zlín 

**Textilní a zkušební ústav Brno

*** kromě polštáře Regina z peří