Velbloudí srst - kolekce Camel

 

        Opravdu komfortní odpočinek v hebkém živočišném teple luxusních lůžkovin z pravé velbloudí vlny.        

        Velbloudí srst tvoří jemný, měkký a velmi přiléhavý ušlechtilý vlas. Vyznačuje se velmi dobrým vyrovnáváním teploty a vlhkosti - v létě příjemně chladí a v zimě spolehlivě zahřeje. 

velbloud

      Naše přikrývky jsou vyráběny s využitím srsti velbloudů žijících převážně na náhorních rovinách střední Asie, především v Číně a Mongolsku. Jemný spodní vlas chrání zvířata před tamějšími extrémními teplotními výkyvy od -20oC do +50oC. Jemný velbloudí vlas zvířata po zimě pravidelně shazují a ten je poté sbírán. Z jednoho velblouda je možno získat okolo 3000 gramů srsti ročně. Protože velbloudí vlas není skoro vůbec zkadeřený, někdy se jeho objemovost podporuje ovčí vlnou.

       Přikrývky z velbloudí srsti nabízíme ve dvou variantách, buďto je velbloudí srst použita jako vysoce kvalitní výplňový materiál a jako povrchový materiál je použita 100% bavlněná látka odpovídající kvality, anebo jako včes, kdy je velbloudí vlas přímo na povrchu. Přikrývky z velbloudí srsti patří v mnoha oblastech k velmi oblíbeným, uznávaným pro své výborné vlastnosti za mimořádně kvalitní a postupně si získávají příznivce i u nás. 

        Zboží je dodáváno v luxusní tašce.