Historie a profil

2G - spol. s r.o. - Přikrývky a polštáře

     je rodinná firma, kterou založili manželé Glogarovi v roce 1995 a navázali tak na dlouholetou tradici výroby přikrývek z ovčí vlny, které byly pro region Horňácko v jihovýchodní části Moravy typické již několik generací a jejichž průmyslová produkce  začala v roce 1987.  Firma prošla dynamickým rozvojem, k původní výrobě přikrývek se postupně přidala výroba polštářů, přehozů, doplňků pro zdravé spaní, jakož i matrací (včetně futonů) a zejména čalounických výplní.

 

 V současnosti se řadí mezi největší výrobce jak přikrývek a polštářů, tak i čalounických výplní nejen v České ale i Slovenské republice.

Velkou předností firmy 2G Lipov je výroba na zakázku. V praxi to funguje tak, že máme nabídku našich stálých produktů, ale společnost se řídí heslem "náš zákazník, náš pán", tzn. že ve všech směrech chce vyhovět koncovému zakázníku a naplnit tak Vaše přání a potřeby.

     

     Rozsah používaných materiálů je v tuzemsku ojedinělý. V současnosti společnost zaměstnává ve třech provozech 140 pracovníků, kteří pracují ve třech provozech. Firma disponuje vyspělým technologickým vybavením od renomovaných firem (Dürkopp Adler, Stutznäcker - Mammut nebo Resta), umožňujícím vyrábět až do šíře 280 centimetrů a je tak schopna čelit konkurenci. Trvalé zvyšování technologické úrovně  patří společně s vysokou kvalifikací našich zaměstanců a vývojem nových výrobků k hlavním prioritám společnosti. Společnost je významnou měrou zapojena do mezinárodního obchodu, cca 40% produkce exportujeme a více jak 30% výrobních vstupů dovážíme.

 cesky_vyrobek 

 tzú     mobitex grand prix

 

     Firma dlouhodobě spolupracuje se státem autorizovanou zkušebnou ITC Zlín (Institut pro testování a certifikaci) a TZÚ Brno (Textilní a zkušební ústav). Společnost je členem ATOK - Asociace textilního, oděvního a kožedělného průmyslu a Cechu čalouníků Brno. Společnost je oprávněna používat označení „český výrobek"  a "QA - Zaručená kvalita", garantující kvalitu našich výrobků. 2G Lipov je také dlouholetým partnerem organizace Czech Trade, podporující český export. Několik let spolupracujeme s agenturou na podporu exportu Czech Trade. I díky tomuto partnerství se v posledních letech podíl exportu na celkových tržbách splečnosti stále zvyšuje. Mezi hlavní obchodní partnery patří Německo, Slovensko, Rakousko a Itálie. V menším rozsahu firma exportuje i do dalších zemí Evropské unie, Švýcarska, Ruska a Gruzie.

 

     Společnost 2G spol. s.r.o. - Přikrývky a polštáře se snaží poskytovat svým zákazníkům vysoce kvalitní výrobky a související služby jakož i nejlepší poměr ceny a hodnoty.


     Pravidelně vystavujeme na veletrzích:


       V roce 2017 nás najdete na:

     Internetové odkazy na články o 2G - spol. s r.o. - Přikrývky a polštáře