O nás

2G Lipov je rodinná firma, kterou založili manželé Glogarovi v roce 1995 a navázali tak na dlouholetou tradici výroby přikrývek z ovčí vlny, které byly pro region Horňácko v jihovýchodní části Moravy typické již několik generací a jejichž průmyslová produkce  začala v roce 1987.  Firma prošla dynamickým rozvojem, k původní výrobě přikrývek se postupně přidala výroba polštářů, přehozů, doplňků pro zdravé spaní, jakož i matrací (včetně futonů) a zejména čalounických výplní.

V současnosti se řadí mezi největší výrobce jak přikrývek a polštářů, tak i čalounických výplní nejen v České ale i Slovenské republice.

Velkou předností firmy 2G Lipov je výroba na zakázku. V praxi to funguje tak, že máme nabídku našich stálých produktů, ale společnost se řídí heslem “náš zákazník, náš pán”, tzn., že ve všech směrech chce vyhovět koncovému zákazníku a naplnit tak Vaše přání a potřeby.

Rozsah používaných materiálů je v tuzemsku ojedinělý. V současnosti společnost zaměstnává ve třech provozech 140 pracovníků, kteří pracují ve třech provozech. Firma disponuje vyspělým technologickým vybavením od renomovaných firem (Dürkopp Adler, Stutznäcker – Mammut nebo Resta), umožňujícím vyrábět až do šíře 280 centimetrů a je tak schopna čelit konkurenci. Trvalé zvyšování technologické úrovně  patří společně s vysokou kvalifikací našich zaměstnanců a vývojem nových výrobků k hlavním prioritám společnosti. Společnost je významnou měrou zapojena do mezinárodního obchodu, cca 40% produkce exportujeme a více jak 30% výrobních vstupů dovážíme.

 

Firma dlouhodobě spolupracuje se státem autorizovanou zkušebnou ITC Zlín (Institut pro testování a certifikaci) a TZÚ Brno (Textilní a zkušební ústav). Společnost je členem ATOK – Asociace textilního, oděvního a kožedělného průmyslu a Cechu čalouníků Brno. Společnost je oprávněna používat označení „český výrobek”  a “QA – Zaručená kvalita”, garantující kvalitu našich výrobků. 2G Lipov je také dlouholetým partnerem organizace Czech Trade, podporující český export. Několik let spolupracujeme s agenturou na podporu exportu Czech Trade. I díky tomuto partnerství se v posledních letech podíl exportu na celkových tržbách společnosti stále zvyšuje. Mezi hlavní obchodní partnery patří Německo, Slovensko, Rakousko a Itálie. V menším rozsahu firma exportuje i do dalších zemí Evropské unie, Švýcarska, Ruska a Gruzie.

Společnost 2G spol. s.r.o. – Přikrývky a polštáře se snaží poskytovat svým zákazníkům vysoce kvalitní výrobky a související služby jakož i nejlepší poměr ceny a hodnoty. V současné době se pyšní bronzovým místem z podnikatelské soutěže Vodafone Firma roku Jihomoravského kraje.

Projekt „Podpora exportních aktivit.“ reg.č. CZ.01.2.111/0.0/0.0/16_047/0009024 je spolufinancován EU, OP PIK, program Marketing. V rámci projektu je podpořena účast společnosti na veletrzích a výstavách v zahraničí. Hlavní cíle společnosti: získat nové trhy, rozšiřovat pozici na stávajících trzích, růst konkurenceschopnosti.

Potřebujete poradit?

+420 725 553 280

(v pracovní dny 7:00 – 15:00)